Cookie Consent by Free Privacy Policy website

6 rad jak naučit mazlíčka spát v pelíšku

pejsek

Je jasné, že pejska ani kočičku nelze do nového pelíšku nutit. Zvíře si musí pelíšek samo tzv. osahat, prozkoumat ho, zvyknout si něj.

Zvířeti je jedno, že je pelíšek nový, že má tu či onu barvu. Pro něj je hlavní, aby se mu v něm příjemně odpočívalo, aby mu důvěřoval.

Pokud si tedy Váš pejsek nebo kočička s pelíškem stále ještě příliš netyká, tak můžete vyzkoušet tyto pomůcky:

  1. Nejdříve pelíšek vyperte (na 30 stupňů, bez prášku na praní a pouze s aviváži). Zvíře má velmi citlivý čich a může ho odrazovat tzv. novota pelíšku. Vyberte vůni, kterou zná. Např. když s Vámi zvířátko rádo lehává v ložnici v posteli, tak použijte aviváž na povlečení. Ale nesmíte to přehnat s vůní, aby se efekt neminul účinkem.

  2. Zkuste vystlat pelíšek nějakou oblíbenou dečkou zvířete. Třeba takovou, na které pejsek lehával před vstupními dveřmi. Alternativou může být i vystlání Vašim propoceným tričkem…

  3. Umístěte pelíšek na nějaké to oblíbené místo zvířete. Brzy uvidíte, zda to zvíře příjme či nikoliv. Jakmile si domácí mazlíček na pelíšek zvykne, tak už ho můžete zkusit umístit tam, kam potřebujete.

  4. Vložte do pelíšku oblíbenou hračku zvířete. Ať už balónky, hračky ve tvaru kosti, myšky či různá kočkovadla. Zvířata si rády hrají, takže takováto finta má rozhodně velkou šanci na úspěch.

  5. Umístěte před pelíšek misku s krmivem. Zvíře se nají a poté určitě využije k odpočinku první místo, které uvidí.

  6. Zaveďte uspávací rituál pomocí nějakého toho pamlsku nebo povelu. Odměna zajistí, že zvíře bude vědět, kde má v době „nočního klidu“ lehávat.

 

A takových seznamovacích triků by se určitě ještě několik našlo. Pevně věříme, že Vám tento článek pomůže vyřešit případné problémy s "aklimatizací" domácího mazlíčka na nový pelíšek.